niedziela, 30 maja 2010

Zaproszenie! Fons et culmen: Missa Novella ks. Karola Biegluka

          Zapraszamy na kolejne wydarzenie z udziałem Projektu Muzyczno-Liturgicznego „Wschód-Zachód”. Tym razem w cyklu „Fons et culmen” wykonamy oprawę Mszy świętej Prymicyjnej (po łac. Missa Novella) ks. Karola Biegluka. Podczas uroczystej Liturgii św., sprawowanej w XI Niedzielę w ciągu roku (III Niedzielę po Pięćdziesiątnicy) wykonamy części stałe z cyklu Orbis Factor (Msza XI), psalmy w tłumaczeniu Jana Kochanowskiego i w opracowaniu Mikołaja Gomółki (Ps CXVIII: Chwalcie Pana prze dobroć Jego niewymowną) oraz IR (Ps XXIV: I ziemia, i cokolwiek), a także sięgniemy do europejskiego repertuaru (Josquin des Prez, Ave vera virginitas).
          Ksiądz diakon Karol Biegluk przez 6 lat odbywał formację oraz studiował teologię w Wyższym Seminarium Duchownym im. Serca Jezusowego w Drohiczynie. W lutym tego roku obronił pracę magisterską w zakresie teologii moralnej traktującą o problemie narkomanii w nauczaniu Jana Pawła II.
          Bardzo serdecznie zapraszamy do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, w Hajnówce (diec. drohiczyńska) w niedzielę, 13. czerwca Roku Pańskiego 2010, na godzinę 12.00.

Brak komentarzy: