piątek, 19 marca 2010

Via Crucis w Szczecinie - napisy końcowe

           Kolejne spotkanie przy wspólnym śpiewie w szczecińskiej parafii księży Pallotynów zakończone. 
         Fenomenalny kościół św. Jana Ewangelisty znów podjął nas swoim przejmującym średniowiecznym chłodem utwierdzając nas w przekonaniu, iż dane nam jest śpiewać jedynie w prawdziwie wyziębionych wnętrzach. I tu klasycznie powinny paść słowa o tym, jak to „grzały nas nasze serca” itepe, ale jako że swoją działalnością chcielibyśmy odchodzić od banału – nie padną. Zdecydowanie grzały nas podwójne skarpety, dodatkowe szale/szaliki, a samego „machającego” również nietuzinkowe wygibasy, mające na celu synchronizację skromnej ośmioosobowej grupy z jednoczesnym zachowaniem pionu niestabilnego pulpitu. 
           Kościół zaskoczył nas swoimi możliwościami akustycznymi. Owszem, wiedzieliśmy, iż jako budowla nietknięta wojną oraz przebudowami (z wyjątkiem urokliwej malinowej sygnaturki) z pewnością ma potencjał. Jednak ten potencjał okazał się akustyczną rewelacją, jakiej jeszcze w swoim śpiewie nie doświadczyliśmy. 
           Jeszcze bardziej zaskakujące niż w pewien sposób przewidywalna akustyka kościoła, stało się gorące (!) słowo poparcia od strony wiernych kontemplujących prezentowane przez nas śpiewy. Po raz pierwszy zdarzyło się, iż po zakończonym nabożeństwie zagadywano nas, dziękowano nam za wspaniałe przeżycia, wyrażano swoje wsparcie. Biorąc pod uwagę fakt, iż nie spodziewaliśmy się wysokiej frekwencji, te drobne wyrazy uznania jeszcze bardziej cieszą. Pragniemy wierzyć, iż Bóg się do nas przyznaje i nam błogosławi.SOPRANY

Kinga Bobienko

Jowita Sielska

Katarzyna Wełyczko


ALTY

Elżbieta Sosnowska

Anna Sowa

Agnieszka Skórzewska


TENOR

Łukasz Krytkowski


BASY

Krzysztof Ryziński

Krzysztof Hubert Olszyński

Brak komentarzy: